110- کلیدهای بسیار کاربردی در ورد Short Key - Hot Key - Wrod

 

    -  Alt+w+i تک تک بزنید: بزرگ کردن فوری صفحه ورد به اندازه ممکن  - Page Width

    -  Alt+w+1 تک تک بزنید: زوم کردن فوری به طوری که کل صفحه دیده شود - One Page

    -  Alt+n+e+i  تک تک بزنید: آوردن محیط فرمول نویسی!

    -  Shift+F3  با هم بزنید: این ترکیب بسیار مفید در حالت انگلیسی کار می کند به این صورت که اگر یک کلمه مثلا  emadi انتخاب شود و این کلیدها یک بار زده شود حرف اول آن را بزرگ می کند یعنی این طور Emadi و اگر یک بار دیگه زده شود تمام حروف آن را بزرگ می کند یعنی اینطور EMADI. جالب بود نه؟!

    -  Ctrl+Shift+F  با هم بزنید: صفحه ای به نام Font باز می شود که در آن می توانید نوع و سایز فونت پیش فرض در همان ورد را برای هر کدام از زبان های موجود در سیستمتان مشخصی کنید! با زدن گزینه ی Set as Default می توانید مشخص کنید که این تنظیمات فونت برای کل اون رود اعمال شود.

 

    - اگر میخواهید که صفحه ی محیط وردتان بزرگتر شود که معمولا موقع خواندن متون این نیاز بیشتر احساس می شود می توانید کلید های Ctrl+F1 را بزنید تا نوار ابزار بالای ورد  ( ریبون ) پنهان شود. بازدن مجدد این کلید ها نوار ابزار ظاهر می شود. و برای این که صفحه وردتان تا حد عرض صفحه وردتان بزرگ شود به ترتیب و تک تک این کلید ها را بزنید Alt , w , i

 

   - Ctrl+Back Space : می دانیم که در ویرایش گرهای متن مثل ورد، برای حذف کردن فاصله ی قبل از یک کلمه از کلید بک اسپیس استفاده می شود و اگر این فاصله زیاد باشد چند بار این کلید را زده می شود. حالا در همین حالتی که فاصله ی قبل از یک کلمه زیاد است و می خواهیم همه آن را تا اول خط حذف کنیم می توان ابتدا نشان گر موس را دقیقا قبل از کلمه قرار داد و کلید کنترل را نگه داشته و یک بار کلید بک اسپیس را زد تا همه آن فاصله تا ابتدای خط حذف شود  

  

    * کلید های میان بر و نکات فرمول نویسی در ورد:

    - سه کلیدمیان بر بسیار کاربردی ! در فرمول نویسی ورد از مهندس خان زاده :

       1-   = + Alt  : با زدن همزمان این دو کلید ( Alt و مساوی ) فورا محیط فرمول نویسی ایجاد می شود (همان محیطی که از Insert بعد Equation قابل دستیابی است).

       2-  اگر میخواهید سریع بنویسید مثلا A به توان 2 ، می توانید در داخل محیط فرمول نویسی تایپ کنید  A^2 .

       3-  برای اندیس گذاشتن سریع مثلا اگر میخواهید بنویسد B اندیس r ، در  داخل محیط فرمول نویسی بنویسید  B_r .

     

/ 0 نظر / 63 بازدید