71- نرم افزاری برای پاک کردن برنامه‌ها

اگر از کاربران روزانه رایانه هستید به احتمال زیاد با سیستم‌عامل معروف ویندوز تا حدود زیادی آشنایی دارید. اما تا به حال فکر کرده‌اید که برخی امکانات کاربردی و مفیدی که هر روز در ویندوز از آنها استفاده می‌کنید اگر به صورت پیشفرض در آن نبودند چه می‌شد؟

به‌عنوان مثال در ویندوز برای نمایش فایل‌های مخفی با رفتن به Folder Options براحتی می‌توانید گزینه Show Hidden Files & Folders را انتخاب کرده تا فایل‌های مخفی به نمایش درآید. همچنین در صورتی که می‌خواهید برنامه‌ای را پاک کنید به Control Panel رفته و در فهرست برنامه‌های موجود در بخش Add Or Remove Programs آن را Uninstall می‌کنید. همین کارهای ساده‌ای که عنوان شد، در سیستم‌عاملی مانند مک بسادگی انجام نمی‌شود.

یکی از مشکلاتی که کاربران سیستم‌‌عامل مکینتاش با آن روبه‌رو هستند نبود قسمتی مانند Add or Remove موجود در ویندوز است که سبب می‌شود شما به آسانی امکان حذف کامل برنامه‌های نصب شده روی سیستم‌عامل خود را نداشته باشید. البته تعدادی از برنامه‌ها همراه خود نرم‌افزاری برای پاکسازی خود نیز نصب کرده‌اند تا از همان طریق بتوانید آن برنامه را حذف کنید؛ اما اگر Uninstaller همراه برنامه‌ای نصب نشد، بدون وجود قسمتی برای پاک کردن در مکینتاش چگونه می‌توان نرم‌افزاری را به صورت کامل از روی سیستم پاک کرد؟

نبود قسمتی مشخص در مکینتاش برای پاک کردن برنامه‌ها، کاربران را مجبور کرده تا از نرم‌افزارهای جانبی برای این کار استفاده کنند. در ادامه می‌خواهیم با معرفی نرم‌افزاری به نام AppDelete شما را به ویژگی‌ها و امکانات این برنامه آشنا کنیم.

یکی از قوی‌ترین ابزارهای قابل استفاده برای پاک کردن برنامه‌ها در مک AppDelete بوده که با حجمی بسیار کم به شما امکان می‌دهد تمامی فایل‌های موجود از یک نرم‌افزار مشخص روی سیستم خود را پاکسازی کنید.

تنها کافی است آیکون برنامه مورد نظر خود را روی سطل بازیافت موجود در برنامه کشیده و رها کنید تا نرم‌افزار فرآیند پاکسازی را شروع کند. این برنامه نه‌تنها قابلیت پاک کردن Application‌ها را داشته بلکه می‌تواند تمام ویجت‌، پلاگین‌،Preference Pane‌ و اسکرین‌سیورها را همراه فایل‌های مربوط به آنها پاک کند.

 بدون AppDelete فایل‌های مرتبط برنامه پاک شده روی سیستم باقی مانده و امکان دارد سبب ناسازگاری‌هایی شود. از جمله ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به قابلیت پاک کردن بخش‌های تکی و چندتایی موجود در پوشه‌ها،‌ جستجوی سریع برای یافتن برنامه‌های مورد نظر، پشتیبانی از ویژگی Drag & Drop برای پاکسازی برنامه‌ها و سازگاری با نسخه‌های مختلف Mac OS X از جمله Snow Leopard و Lion اشاره کرد.

 این برنامه همراه تعداد بسیاری از نرم‌افزارهای مفید دیگر در این زمینه همانند CleanMyMac CleanApp و MacCleanse در مجموعه نرم‌افزاری iKING 2012 قابل نصب و استفاده است.

/ 0 نظر / 32 بازدید