79- نحوه اضافه کردن صوت و موزیک به اسلایدهای پاورپوینت

Insert==>Movie and sound ==>Sound from File

با اینکار فایل وارد اسلاید شما شده و در همان ابتدا یک سوال از شما می پرسد که دوست دارید فایل صوتی شما به محض اجرای اسلاید شو شروع به پخش شود یا با کلیک آغاز به پخش شود که به آن بسته به میل خود جواب می دهید .
این فایل شما که وارد نرم افزار می کنید می تواند هر نوع فایلی باشد , مثل wav یا mp3 و یا …

اما :

این به شرطی براتون کار می کند که فقط بخواهید روی کامپیوتر خودتون اجراش کنید ، به عبارتی فایل صوتی شما به پاورپوینت فقط لینک می شود .

تبصره : اگر فایل صوتی شما wav باشه و حجم آن هم کمتر از ۱۰۰ کیلو باشه ، فایل شما کامل وارد پاورپوینت می شود و هیچ مشکلی در جابجا کردن آن از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر نخواهید داشت پس آن را می توانید برای جلسات با فلش حمل کنید و یا  با ایمیل برای ما ( برای سایت بانک پاورپوینت ) ارسال کنید .

سوال :حالا اگر حجم فایل wav ما بیشتر از ۱۰۰ کیلو بود چیکار کنیم تا فایل مان کامل به خورد نرم افزار برود و بتونیم با خیال راحت ایمیلش کنیم ؟

برای حل این مشکل به صورت زیر عمل کنید :

Tools ==>Options…==>General (Tab ) ==>link sounds with file size greater than 100 KB

به جای ۱۰۰ کیلو مقداری که فایل صوتی تان هست بنویسید مثلا برای ۵ مگابایت بنویسید ۵۱۲۰ ( ۵*۱۰۲۴=۵۱۲۰ )
خوب از این به بعد فایل های wav شما که کمتر از ۵ مگابایت باشه به راحتی داخل فایل پاورپونت یا بهتر بگوییم اسلاید شوی شما می شود و می توانید آن را به راحتی برای ما ایمیل کنید .

اگر می خواهید فایل صوتی با فرمت Mp3 یا فرمت های دیگر به اسلاید شوی خود ضمیمه کرده و با ایمیل برای سایت بانک پاورپوینت بفرستید باید با عرض شرمندگی بگویم که نمی شود مگر اینکه آن فایل را هم داخل پوشه ای بریزید و فایل اسلاید شویتان را هم همانجا ریخته و سپس پوشه را برای ما  ارسال نمایید .

حد اکثر سایز فایلی صوتی ( wav ) که می توانید وارد نرم افزار پاورپوینت کنید ۵۰ مگابایت است , البته این بدین معنی است که شما فایل های حجیم تر از این را نمی توانید وارد کنید اما فرضا می توانید دو تا فایل ۴۰ مگابایتی وارد کنید , در صورتی که می بینید جمع این دو فایل بیشتر از ۵۰ مگابایت می شود , پس منظور ماکزیموم حجم برای هر فایل است نه مجموع تمام فایل ها .

/ 0 نظر / 35 بازدید