75- گزینه Slide Transition در پاورپوینت چیست ؟

در پنل ظاهر شده تنظیمات مهمی قرار دارد از جمله زمانبندی نمایش اسلایدها بر حسب دقیقه و ثانیه در قسمت Apply to Selected Slides یکسری Effect یا جلوه ویژه وجود دارد که برای رفتن اسلاید به اسلاید بعدی می توانیم از آنها استفاده کنیم.چنانچه بخواهیم Effect مزبور به تک تک اسلایدها اضافه شود،با انتخاب هر اسلاید و دادن یکی از Effect ها این جلوه ها به هر اسلاید جداگانه اضافه خواهد شدو اگر بخواهیم یک جلوه را به همه اسلایدها اعمال کنیم یکی را انتخاب کرده و Apply to All Slides را که در پایین Panel وجود دارد می زنیم.

Speed:

سرعت جابجایی اسلاید به اسلاید بعدی در سه حالت Slow (آهسته)، Fast (سریع) و Medium (بطور متوسط) را تعیین می کند.

Sound:

قبلا در مقاله ای دیگر مفصلا توضیح داده شد،اگر بخواهیم صداهای کوتاه استفاده کنیم از داخل لیست استفاده می کنیم ولی اگر بخواهیم آهنگی را روی اسلایدها مداوم داشته باشیم از داخل همین لیست گزینه Other Sound را انتخاب می کنیم.

Advance Slide:

در صورت فعال بودن گزینه on mouse click کنترل اجرای اسلایدها به صورت دستی و با کلیک ماوس صورت خواهد گرفت.

با فعال کردن گزینه Automatically after و دادن زمان که بر حسب دقیقه و ثانیه خواهد بود می توانیم برای تک تک اسلایدها با توجه به محتوای درونی اسلاید زمان مناسبی را در نظر بگیریم که این بهترین حالت است.یعنی ممکن است اسلایدی فقط ۳ ثانیه زمان احتیاج داشته باشد ولی اسلاید دیگر که دارای محتوای متنی می باشد ۱۵ ثانیه زمان احتیاج داشته باشد.

در صورت فعال بودن Auto Preview پیش نمایشی از تغییرات داده شده در این پنل نشان داده خواهد شد. بعد از زمان بندی اسلایدها می توان زمان دقیق داده شده به اسلایدها را در نمای Slide Sorter در پایین هر اسلاید مشاهده کرد.

در نمای Slide Sorter نوار ابزاری دیده می شود که در آن می توان Transition را ملاحظه کرد.

• سوال:

در ابتدای این نوار ابزار، Hide slide دیده می شود.آیا می دانید این گزینه چه کاری انجام می دهد؟

/ 0 نظر / 234 بازدید